Festiwal Nauki w Przysietnicy

W dniu 21.03.2012 w Gimnazjum nr 2 im. ks. P. Komborskiego w Przysietnicy odbyła się uroczystość pod nazwą „Festiwal Nauki”. Pierwszy dzień wiosny Dniem Wagarowicza? To już niemodne! Dziś stawia się na naukę i kreatywność, dlatego uczniowie przysietnickiego gimnazjum i zaproszeni goście – nauczyciele i uczniowie wszystkich gimnazjów gminy Brzozów – w tym dniu mieli okazję obejrzeć i niejednokrotnie samodzielnie przeprowadzić ciekawe doświadczenia chemiczne i fizyczne przygotowane w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską projektu „Szansa dla Każdego Ucznia” przez członków szkolnych kół chemicznego i fizyczno – astronomicznego pod opieką p. K. Kociuby i p. W. Filaka. Uczestniczyli także w ciekawym wykładzie połączonym z prezentacją multimedialną pod tytułem „Daj się uwieść matematyce”, którego przewodnim motywem była złota liczba i ciąg Fibonacciego. Tę część przygotował p. T. Owsiany wraz ze swoimi uczniami. Na koniec uroczystości wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej, by po wysiłku umysłowym obejrzeć kabaretowy występ szkolnego teatru prowadzonego przez p. M. Wojtuń i pokazy taneczne w wykonaniu gimnazjalnej grupy „Soudance”, której opiekunem jest p. B. Słowik.

Burzą oklasków przybyli goście podziękowali gospodarzom i organizatorom tego przedsięwzięcia.

Pozostałe zdjęcia można zobaczyć w naszej galerii - tutaj