Kultura zdobi i ułatwia życie

Aby współżycie między ludźmi było przyjazne i harmonijnie konieczne jest stosowanie się do ogólnie przyjętych norm zachowania, nawet wówczas, jeśli wymaga to od nas rezygnacji z własnej wygody. Ważne jest, aby każdy przestrzegał zasad kulturalnego zachowania: był życzliwy wobec osób z którymi się styka, szanował godność własną i innych, miał odpowiednie podejście do pracy oraz dążył do stworzenia dobrej atmosfery tam, gdzie przebywa. Pod takim hasłem w dniu 26.11.2012r. zorganizowano akademię, podczas której uczniowie za pomocą skeczy i piosenek zachęcali do kulturalnego zachowania.
Najpierw koło teatralne pod kierunkiem p. Małgorzaty Wojtuń przeniosło widzów do krainy grzeczności, gdzie można było dowiedzieć się, jak należy zachować się w trudnych sytuacjach i być życzliwym dla innych ludzi. Następnie swoje umiejętności prezentowali aktorzy z koła teatralnego pod kierunkiem p. Barbary Słowik. W barwny i ciekawy sposób przedstawili ,,Opowieść o uprzejmym rycerzu” oraz wiersz ,,Kwoka”, w których podkreślali cechy charakterystyczne kulturalnego człowieka.
Następnie rozstrzygnięty został klasowy konkurs na rymowankę zachęcającą w ciekawy i oryginalny sposób do kulturalnego zachowania się. Swe umiejętności zaprezentowały klasy IV-VI. Pierwsze miejsce zdobyła klasa IV, drugie klasa Va, trzecie klasa VIb. Z kolei przedstawiciele klas gimnazjalnych zostali zaproszeni do konkursu teoretycznego z zakresu savoir- vivre, przygotowanego przez p. Jolantę Gliściak. Pierwsze miejsce przypadło klasie IIIb, drugie IIIa, a trzecie ex aequo klasy I, IIa, IIIc.
Na koniec rozstrzygnięto plebiscyt na Damę i Dżentelmena w szkole podstawowej i gimnazjum. Tytuły te przypadły Dominice Dereń z klasy V i Michałowi Rzepce z klasy VIa oraz Klaudii Rzepce z klasy IIIc i Dawidowi Szczepkowi z klasy IIIa.
Zwycięzcom gratulujemy, a uczniów zachęcamy do stosowania się do zasad kulturalnego zachowania.

A tutaj zdjęcia