Kultura zdobi i ułatwia życie

Pod takim hasłem w dniu 30.04.2013r. zorganizowano dla klas 0 – III akademię, podczas której uczniowie za pomocą skeczy i piosenek zachęcali do kulturalnego zachowania.
Najpierw dzieci z klasy pierwszej zachęcały widzów do stosowania form grzecznościowych. Można było dowiedzieć się, jak należy zachować się w trudnych sytuacjach i być życzliwym dla innych ludzi.
Następnie swoje umiejętności prezentowali aktorzy z klasy drugiej. Przedstawili wiersz pt. Kwoka oraz scenki z ,,życia wzięte”, w których pokazali właściwe wzory zachowania.
Trzecioklasiści w barwny i ciekawy sposób przedstawili Opowieść o uprzejmym rycerzu, w których podkreślali cechy charakterystyczne kulturalnego człowieka. Skandowali również hasła Więcej kultury w szkolne mury jednocześnie prezentując transparenty propagujące savoir – vivre.
Następnie odbył się międzyklasowy konkurs wiedzy. Dzieci z klas I – III  zaprezentowały  wysoki poziom swych wiadomości i umiejętności, dlatego wszystkie klasy zostały nagrodzone.
Na koniec rozstrzygnięto plebiscyt na Damę i Dżentelmena w poszczególnych klasach. Tytuły te przypadły Julii Hućko i Radosławowi Dąbrowskiemu z klasy I,  Monice Bober i Dawidowi Rachwałowi z klasy II oraz Monice Jajko i Dawidowi Szczepkowi z klasy III.
Zwycięzcom gratulujemy, a uczniów zachęcamy do stosowania się do zasad kulturalnego zachowania.
Do zorganizowania przedsięwzięcia przyczyniły się panie: p. Dorota Borula – pedagog szkolny oraz wychowawczynie klas I – III p. Anna Chrobak, p. Agata Szpiech i p. Łucja Buczek.
W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście: p. dyrektor Jadwiga Ścibor oraz wychowawczyni oddziału przedszkolnego p. Agata Rzepka wraz z dziećmi.