Bezpiecznie na drodze

11 września br. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 0 – III z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Brzozowie. Uczniowie młodszych klas mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Pani aspirant Monika Dereń oraz sierżant Tomasz Hałka zwrócili dzieciom uwagę na zachowanie bezpieczeństwa i ostrożności podczas drogi do i ze szkoły. Uczniowie poprzez udział w spotkaniu, uświadomili sobie, jakie mają prawa i obowiązki w świetle obowiązujących przepisów prawa kodeksu drogowego, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną.
W spotkaniu uczestniczył też Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka. Pan Burmistrz wręczył pierwszoklasistom odblaski i podkreślił, że wpływają one na lepszą widzialność pieszego po zmroku, a co za tym idzie zwiększają bezpieczeństwo poruszających się pieszych poboczami dróg.
Warto zapamiętać, że od 31 sierpnia  2014 r. obowiązuje znowelizowana ustawa „Prawo o ruchu drogowym”, która nakłada na wszystkich pieszych, którzy po zmroku poruszają się w terenie niezabudowanym, obowiązek noszenia elementów odblaskowych.
Nasi uczniowie wykazali się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego, co ucieszyło przedstawicieli policji oraz obecnych na spotkaniu rodziców i nauczycieli.
Na zakończenie zaproszeni goście złożyli uczniom i nauczycielom życzenia zdrowego i bezpiecznego roku szkolnego.