Apel poległych przy pomniku żołnierzy AK w Przysietnicy

Dnia 10 listopada br. uczniowie klasy pierwszej naszego gimnazjum wraz z wychowawczynią uczcili pamięć żołnierzy AK poległych podczas II wojny światowej w Przysietnicy. Przy pomniku młodzież złożyła w hołdzie bohaterom flagę Polski uszytą przez Paulinę Pytlak i zapaliła znicze. Karolina Olejko napisała specjalnie na tę okazję modlitwę za dusze poległych, którą wszyscy się tam modliliśmy. Odśpiewaliśmy także hymn narodowy, pieśni legionowe i żołnierskie a także mówiliśmy o odpowiedzialności za naszą Ojczyznę. Teraz nasze pokolenie musi udowodnić, że NASZA OJCZYZNA TO NASZE WSPÓLNE DOBRO.
Następnie grupa spędziła długi, ciepły listopadowy wieczór przy ognisku, którego gościem specjalnym był pan Michał Pytlak – dziadzio Ani i Agnieszki Szuby. Starszy Pan opowiadał o swoim dzieciństwie, o chwilach grozy przeżytych podczas II wojny światowej, o poległych w Przysietnicy żołnierzach, o toczonych na tych terenach walkach, o strachu i wielkiej nadziei na lepsze jutro.
To popołudnie na długo zapadnie w naszej pamięci i będzie kolejną ważną lekcją patriotyzmu, bo człowiek musi wiedzieć skąd przychodzi, by odnaleźć cel, do którego zmierza.
Zdjęcia - zobacz.