Ognisko w Górkach

8 października 2014 roku w piękne, słoneczne przedpołudnie dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i klas II i III wybrały się do Górek do gospodarstwa agroturystycznego „Na Równiach”. Naszym celem było obejrzenie gospodarstwa ekologicznego i poznanie procesu upraw ekologicznej żywności.
Autobusem pojechaliśmy do Górek, jednak do samego gospodarstwa musieliśmy dojść pieszo, ponieważ gospodarstwo położone jest w pięknym, oddalonym miejscu,  w przysiółku Równie koło Brzozowa. Kiedy dotarliśmy na miejsce, przywitała nas Pani Kornelia Bednarczyk – właścicielka agroturystyki, która oprowadziła nas po pięknej okolicy. Naszą szczególną uwagę zwrócił przedwojenny sad. W tym gospodarstwie kultywuje się tradycyjne rolnictwo, owoce i warzywa uprawiane są ekologicznie, nie stosuje się chemicznych środków ochrony roślin, używa się nawozów naturalnych. Pani Kornelia opowiedziała nam w jaki sposób należy dbać m.in. o sad, aby można było zbierać takie obfite i zdrowe plony. Mieliśmy okazję degustować różne odmiany jabłek, wszystkim smakowały soczyste i słodkie owoce. W czasie pobytu śpiewaliśmy piosenki o tematyce warzywno-owocowej i rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące zdrowego stylu życia.
Mieliśmy również możliwość obcowania z różnorodnymi zwierzętami były to: daniele, sarny, jelenie, papugi, pawie. Największą frajdę sprawiło dzieciom karmienie kóz.
Po pełnej wrażeń wizycie w tym pięknym gospodarstwie nadszedł czas na ognisko. W oczekiwaniu na kiełbaski dzieci świetnie bawiły się zjeżdżając na zjeżdżalni, huśtając się na huśtawce, lepiąc babki w piaskownicy oraz grając w piłkę siatkową na boisku do siatkówki plażowej.
Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym upłynął w miłej atmosferze, dzieci uśmiechnięte i radosne wróciły do swoich domów.
Anna Chrobak