Konkurs „WARZYWOLANDIA”

W dniu 21 kwietnia 2016r. w ramach akcji „ Owce i warzywa w szkole” odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ”Warzywolandia”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I – III  i oddziału przedszkolnego.  Zadaniem uczniów było wyobrazić sobie planetę „Warzywolandii” i ją narysować .

Wyobraźcie sobie świat cały stworzony z warzyw… Słońce zachodzi…ale to nie jest zwykłe słonce… wyobraźcie sobie ze jest on wielką pomarańczową dynią… leżymy na trawie… ale zaraz, zaraz to szczypiorek. Tam w oddali pasą sie owieczki, widzicie!… Ale one są z kalafiora. A widzicie te ogromne drzewo?… Co on wam przypomina..(brokuł)… Za drzewem jest schowany dom…całkiem niezwykły podobny do żółtej papryki! A dachówki są z czerwonej fasolki. A ten szparagowy płot??? Widzicie!… Dalej płynie niewielka rzeka, a po niej płynie mała łódeczka  wygląda jak liść z sałaty a w nim siedzi ziemniakowy ludek. Widzicie coś jeszcze…

Dzieciaki, jak zwykle pięknie sobie z tym zadaniem poradziły. Dostarczono 55 prac.
Komisja konkursowa oceniała prace, biorąc pod uwagę: estetykę, samodzielność i oryginalność.

Nagrody i wyróżnienia przyznano autorom prac:

I miejsce: Bober Karol

II miejsce: Sabrina  Mechtoub

III miejsce:  Maja Olejko

Oraz kilka wyróżnień: Natalia Baran (kl. 0), Sonia Florczak (kl. Ia), Dominik Bober (kl. Ib), Gabrysia Baran (kl. IIa), Andżela Dereń (kl. IIb), Jarosz Aleksandra (kl. III). Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Serdecznie gratulujemy  uczniom biorącym udział w konkursie, dziękujemy za przygotowanie pięknych prac i zachęcamy do rozwijania swoich talentów plastycznych. Organizatorzy konkursu „Warzywolandii” składają serdeczne podziękowania sponsorom i osobom, które przyczyniły się do ufundowania nagród, drobnych upominków i słodkości.

Sabina Dytko – Gerlach