Wycieczka klas 0 – III do IWONICZANKI

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 2 im. Macieja Rataja w Przysietnicy po raz kolejny brali udział w programie unijnym „Owoce i warzywa w szkole”. Celem programu było kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu zdrowej żywności w tym warzyw, owoców i soków. W ramach tego programu uczniowie, przez 10 tygodni w każdym semestrze, otrzymywali owoce, warzywa lub ich przetwory. Na podsumowanie programu  - 3 czerwca br. –  została zorganizowana wycieczka do rozlewni wód „Iwoniczanka”  w Brzozowie.
Nasi uczniowie i nauczyciele zostali serdecznie powitani przez pana Prezesa Tomasza Bocheńskiego i jego współpracowników. Gospodarze zaprosili nas do przygotowanych namiotów, gdzie nastąpiło wprowadzenie w tematykę procesu produkcji wody „Iwoniczanki”. Uczniowie zapoznali się z historią powstawania firmy, uzyskali informacje związane z pozyskiwaniem wody do procesu produkcyjnego, badaniem jej jakości i asortymentem gotowych produktów. Usłyszeli również, że niegazowana woda „Iwoniczanka” to wysokiej jakości woda źródlana naturalnego pochodzenia, wydobywana z głębokich pokładów najczystszej ekologicznie karpackiej ziemi. Dzieciom została zwrócona uwaga na różnice po miedzy wodą gazowaną a niegazowaną, a także na praktyczne rozwiązanie związane z otwieraniem butelek szklanych z systemem kapsel TWIST OFF. Wszyscy mogliśmy się też osobiście przekonać, że „Iwoniczanka” doskonale gasi pragnienie. Po degustacji pan prezes wraz z kierownikiem produkcji panem Karolem Szmydem, oprowadzili nas po hali produkcyjnej, gdzie można było zobaczyć nowoczesną technologię zastosowaną w procesie produkcyjnym rozlewu wody mineralnej. Miłą niespodzianką dla dzieci było również zorganizowanie konkurencji sportowych przez pracowników rozlewni oraz bardzo bogaty poczęstunek w tym wody mineralne i owoce.
Na pożegnanie każdy uczestnik otrzymał paczkę z gadżetami reklamowymi od Firmy „Iwoniczanki” – piłki, torby, długopisy, kubki itp. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń szczęśliwie powrócili do szkoły.
Dziękujemy panu Prezesowi Tomaszowi Bocheńskiemu i jego współpracownikom za umożliwienie zwiedzania Zakładu Produkcyjnego „Iwoniczanki” i poświęcony nam czas. Życzymy dalszych sukcesów w rozwoju Firmy oraz zadowolenia z podejmowanych działań.

S Dytko – Gerlach