LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE

W  grudniu 2016 r. uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w programie „Lubella inspiruje i edukuje”. Organizatorem programu była MGD – GMW Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Wadowicach.

Celem programu było:

- propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej dobrych nawyków związanych z prawidłową dietą komponowaną w oparciu o produkty zbożowe- zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego odżywiania- zwrócenie uwagi rodziców na wpływ diety na zdrowie dziecka
- przekazywanie treści edukacyjnych poprzez zabawę.
Realizacja programu przebiegała w trzech etapach:
1. Przeprowadzenie lekcji o tematyce: „Produkty zbożowe skarbnicą substancji odżywczych”
2. Gra szkolna – w czasie której uczniowie przyswajali wiadomości dotyczące zdrowego odżywiania.
3. Wspólne gotowanie – w czasie którego uczniowie wspólnie przygotowywali wybrane dania.
Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w tym programie, w czasie którego mieli możliwość zgłębić swoje wiadomości dotyczące zdrowego odżywiania w oparciu o produkty zbożowe oraz mieli możliwość wspaniałej zabawy w czasie gry szkolnej i w czasie wspólnego gotowania w szkole. Sprawiło im to wiele radości i przyjemności.
Po zakończeniu programu szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w II edycji programu „Lubella inspiruje i edukuje”.