Zwiastuny wiosny

Wiosna to piękna pora roku. W związku z tym, pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkich. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia. Dlatego  też we wtorek 21 marca uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę barwnym korowodem na powitanie wiosny. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła:

Precz zimo zła…,

Wiosno przybywaj, nie zwlekaj,

każdy na Ciebie już czeka…

Na zakończenie pochodu powitano wiosnę kolorowymi gaikami. Wszystkim udzielił się w wiosenny nastrój. Po powrocie do szkoły,dzieci zostały zaproszone do biblioteki szkolnej gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pod nazwą „ZWIASTUNY WIOSNY W WIERSZACH”. Zajęcia miały na celu bliższe zapoznanie dzieci z aktualna porą roku oraz wyszukiwanie pierwszych jej oznak w wierszach naszych poetów.

Podczas spotkania Pani Wernika Fejdasz przeczytała opis PANI WIOSNY z utworu Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Następnie dzieci zaśpiewały wiosenną piosenkę i przeczytały kilka wierszy. Toczyła się również rozmowa o zwyczajach jakie towarzyszą pierwszemu dniowi wiosny.Przeczytane wierszyki i przeprowadzone rozmowy z dziećmi miały na celu propagowanie tradycji i zwyczajów związanych z nadejściem wiosny.

„Wiosenne porządki” Jana Brzechwy, „Dzieci z leszczynowej górki” Marii Kownackiej, „Idzie niebo ciemną nocą” Ewy Szelburg – Zarembiny to książeczki jakie pani bibliotekarka przedstawiła chętnym, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o nadchodzącej wiośnie i zmianach w przyrodzie.

Na zakończenie pani Weronika poczęstowała dzieci oraz wychowawczynie dobrym cukierkiem – za co serdecznie dziękujemy ;-)

P.Sabina Dytko – Gerlach z klasą III B

P. Łucja Buczek z klasą II

P. Weronika Fejdasz

Zdjęcia do obejrzenia w naszej galerii.