Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy

8 maja to jest ten dzień, w którym szczególnie warto było odwiedzić bibliotekę. W tym dniu obchodziliśmy w Polsce Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy, a przy okazji rozpoczynały się obchody Tygodnia Bibliotek. Dzień ten był dobrą okazja do promocji czytelnictwa, jak i zachęcenia do korzystania z biblioteki.

W naszej szkole również odwiedziliśmy bibliotekę i pracującą w niej bibliotekarkę – panią Weronikę Fejdasz. na początku złożyliśmy pani Weronice życzenia, wręczając jej laurki zrobione przez samych uczniów, a następnie odśpiewaliśmy „Sto lat”. Następnie pani Weronika przybliżyła nam informacje dotyczące Dnia Biblioteki i Bibliotekarzy, opowiedziała dzieciom o idei samego święta, które w Polsce obchodzone jest od 1985 roku, stanowi podsumowanie pracy i osiągnięć zawodowych, służy budowaniu pozytywnego wizerunku bibliotek, a także samych bibliotekarzy. Przybliża również charakter pracy bibliotekarza i wiążące się z tym obowiązki. Po części teoretycznej uczniowie przystąpili do wypożyczania książek. Miłym zakończeniem wizyty był słodki upominek od pani Weroniki, która była wdzięczna za pamięć o jej święcie.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.