Gminny Mistrz Ortografii

14 czerwca mieliśmy przyjemność gościć w progach naszej szkoły uczniów z okolicznych szkół podstawowych i gimnazjów. Przybyli oni do nas, aby walczyć o tytuł Gminnego Mistrza Ortografii. Konkurs ten ma już swoją tradycję, gdyż w tym roku odbyła się  jego szósta edycja.

Uczniowie przez 45 minut rozwiązywali testy ortograficzne, które zostały przygotowane przez polonistów z brzozowskich szkół. Oto rezultaty ich zmagań: w kategorii szkół podstawowych tytuł Gminnego Mistrza Ortografii i Pióro Burmistrza Brzozowa zdobyła Justyna Gmitrzyk ze Szkoły Podstawowej w Górkach,  tytuł Gminnego Wicemistrza Ortografii zdobyła Patrycja Szałajko ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Brzozowa, zaś trzecie miejsce przypadło reprezentantce naszej szkoły Klaudii Bober.  W gronie gimnazjalistów tytuł Gminnego Mistrza Ortografii i Pióro Burmistrza Brzozowa zdobył uczeń naszego gimnazjumRadosław  Hućko. Tytuł Gminnego Wicemistrza Ortografii wywalczyła Julia Haduch z Gimnazjum nr 1 w Brzozowie. Na trzeciej pozycji uplasowała się Katarzyna Żak z Gimnazjum Nr 1 w Przysietnicy.

Nagrody zwycięzcom wręczył, reprezentujący burmistrza Józefa Rzepkę, Rafał Frydrych – zastępca naczelnika wydziału edukacji UM w Brzozowie.

 

Fotorelacja do obejrzenia na stronie brzozow.pl