Spotkanie z ilustratorem książek

20 czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie z panem Bogdanem Kubalem – malarzem realistą i ilustratorem książek.

Na wstępnie zaproszony gość opowiedział o początkach swojej pasji. Już jako mały chłopiec oglądał w telewizji program Wiktora Zina Węglem i piórkiem i od samego początku chciał naśladować  jego autora. Zainspirowała go również jego wychowawczyni, która ucząc dzieci literek, malowała do nich piękne rysunki. Pan Bogdan zawsze podziwiał też obrazy Chełmońskiego, Kossaka oraz ilustracje do książek J. Grabiańskiego. Wszystko to sprawiło, że zaczął malować.

Po wysłuchaniu opowieści pana Bogdana uczniowie zadawali mu pytania. Ciekawiło ich skąd czerpie pomysły na ilustracje do bajek, jakich farb używa, ile obrazów ma w swoim dorobku, gdzie znajdują się jego prace i co najbardziej lubi malować. Pan Bogdan cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania, udzielił też uczniom, tym którzy chcieliby w przyszłości malować, wskazówek, co należy robić, aby zostać malarzem. Dowiedzieli się oni, że muszą wiele ćwiczyć, mieć bardzo dużo cierpliwości i być uważnymi obserwatorami.

Na zakończenie pan Bogdan, pani Agata Rzepka i dwie uczennice odczytali wiersze S. Kornasiewicza, do których pan Bogdan wykonał ilustracje. Po zakończonym spotkaniu uczniowie mieli możliwość obejrzenia obrazów i ilustracji pana Bogdana i otrzymali od niego autografy.

Serdecznie dziękujemy pani Weronice, która zorganizowała to spotkanie.

 

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.