Wycieczka do Warszawy

W dniach 1 – 2 czerwca br. uczniowie naszej szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką nauczycieli wyjechali na wycieczkę do Warszawy. W pierwszym dniu uczestnicy wycieczki zwiedzali Zamek Królewski, Stadion Narodowy oraz Sejm RP. Następnego dnia udali się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie znajduje się interaktywna wystawa – około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Po objedzie pojechali na cmentarz wojskowy w Palmirach, gdzie 21 czerwca 1940 r. został rozstrzelany przez Niemców Maciej Rataj. Złożyli kwiaty, zapalili znicze i odmówili modlitwę. W tym roku mija 20 rocznica nadania jego imienia naszej Szkole Podstawowej nr 2.