Wycieczka klas III SP do Rzeszowa

Dnia 9.06.2017 r. odbyła się wycieczka autokarowa do Centrum Zabaw „Fantazja” w Rzeszowie, w którym odbyły się zajęcia integracyjno – edukacyjne „Nauka przez zabawę”. W wycieczce wzięło udział 30 uczniów pod opieką nauczycieli: p. Sabiny Dytko – Gerlach – kierownika wycieczki, p. Agaty Rzepki, p. Doroty Boruli oraz dwóch rodziców p. Barbary Pytlak i p. Magdy Bacior – za co serdecznie dziękujemy. O godz. 7.30, zaraz po zbiórce z opiekunami wyruszyliśmy autokarem z przed naszej szkoły do Rzeszowa. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci.  Jeszcze w przeddzień wycieczki uczniowie zostali zapoznani z zasadami zachowania się podczas pobytu w centrum zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. O godz. 9.00 przybyliśmy do Rzeszowa gdzie z parkingu wszyscy udaliśmy się do upragnionej sali zabaw. Miłe wrażenie zrobiła na nas pani, która przywitała naszą grupę i oznajmiła o umowach i zasadach jakie panują podczas owego pobytu w sali. Następnie czym prędzej udaliśmy się do szatni, gdzie po zdjęciu wierzchniej odzieży i obuwia ruszyliśmy do zabawek, które już na nas czekały. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych, aby ją pokonać. Dzieciaki z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając z dmuchanych skakańców, armatek na piłeczki i automatów. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika, w którym można było odpocząć. Atrakcją były również zabawy z animatorami – którzy przeprowadzili konkurencje sportowe i zręcznościowe, podczas których uczniowie uczyli się pracować w grupie. W trakcie pobytu w centrum zabaw ciekawą niespodzianką były dyplomy dla każdego uczestnika i małe upominki. W czasie pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych każdy z uczniów spalił mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na nowo postanowiliśmy zapełnić brzuszki smacznymi przekąskami w Mac Donaldzie. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu, który przybył do Przysietnicy około godz. 13.30. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia, a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne dni…

Sabina Dytko – Gerlach

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.