Mamy plac zabaw przy szkole

W dniu 11 października 2017 r. miała miejsce uroczystość poświęcenia i oddania do użytku placu zabaw dla dzieci przy naszej szkole.

Kiedy Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego ogłosił Podkarpacki Program Rozwoju Wsi na lata 2017-2020, Rada Miejska w Brzozowie Uchwałą XXXVII/366/2017 z dnia 10 maja 2017 r. przyjęła „Sołecką Strategię Rozwoju Wsi Przysietnica.” Jednym z zadań zgłoszonych do realizacji było „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy Zespole Szkół nr 2 w Przysietnicy.” Głównym celem projektu była budowa i wyposażenie placu zabaw przy naszej szkole. Całkowity koszt budowy placu zabaw wyniósł 22 078,50 zł. Na jego realizację przeznaczone zostało dofinansowanie w wysokości 10 000,00 zł. Projekt obejmował montaż nowych urządzeń, stanowiących wyposażenie placu zabaw dla dzieci:

– huśtawki sprężynowe pojedyncze – 3 szt. (zebra, konik i kwiatuszek);
– huśtawkę wagową – 1 szt.
- zestaw zabawowy Rumianek.
Plac zabaw może nie jest duży, ale został zbudowany z najwyższej jakości elementów i spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Realizacja tego zadania przyczyniła się do stworzenia możliwości bezpiecznego i zdrowego spędzania wolnego czasu najmłodszych dzieci z Przysietnicy. Plac zbaw będzie służył jeszcze większej integracji wsi, istnieje tu możliwość organizacji spotkań i zabawy dla najmłodszych mieszkańców naszej wioski. Najbardziej cieszą się dzieci, bo to przecież dla nich.
Warto podkreślić, że sporo pracy przy realizacji zadań związanych z budową placu zabaw wykonali m.in. Gminny koordynator projektu „Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020, Grupa Odnowy Wsi Przysietnica, Ochotnicza Straż Pożarna w Przysietnicy, Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Rodziców, pracownicy obsługi szkoły oraz indywidualni sponsorzy, którym dobro naszych uczniów jest bliskie sercu.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do budowy placu zabaw dla dzieci, składamy serdeczne podziękowania.

Regulamin Placu Zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Przysietnicy.

W galerii znajdują się zdjęcia z budowy Placu Zabaw – zobacz.