DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA

30 października 2017 roku w naszej szkole zostało zorganizowane spotkanie dla klas I- V w ramach działań edukacyjnych towarzyszących  realizacji „Programu dla szkół”, którego celem jest zachęcanie  dzieci do spożywania większych ilości owoców, warzyw, mleka i jego przetworów, a tym samym wdrażanie do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych. Już kolejny rok w naszej szkole dzieci otrzymują bezpłatnie owoce, warzywa oraz mleko i jego przetwory. Po raz pierwszy w tym roku program został rozszerzony od klasy I do klasy V SP. Warzywa, owoce i mleko rozdawane są dzieciom dwa razy w tygodniu od początku października.  W związku z udziałem w tym programie, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej, na lekcji wychowawczej uczniowie z klas I – V spotkali się na szkolnym korytarzu, aby wysłuchać wierszy, piosenek i zagadek na temat zdrowego odżywiania. Na spotkanie zaproszono również dzieci z oddziałów przedszkolnych. Program spotkania opracowała pani  Agata Szpiech z klasą III oraz panią pedagog Dorotą Borulą. Każda z klas pod kierunkiem  swoich wychowawców przygotowała wcześniej plakat zachęcający do zdrowego odżywiania oraz wystąpiła z krótką prezentacją. Dodatkową atrakcją były pluszaki –świeżaki, które dzieci przyniosły do szkoły. Na dużej przerwie wszystkie dzieci na drugie śniadanie wspólnie jadły świeże owoce. Owoce dla przedszkolaków ufundował sklep Delikatesy Centrum „Gramar” w Przysietnicy, za co serdecznie dziękujemy !

Zdjęcia ze spotkania- zobacz.