Lekcja w kinie

16 listopada 2017 roku dzieci z klas 0b, I, II, III wzięły udział w niecodziennej lekcji , która odbyła się w kinie „Sokół” w Brzozowie. Temat lekcji brzmiał: „I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing.” Podczas części lekcyjnej dzieci dowiedziały się, co to jest „dubbing” oraz w jaki sposób aktorzy użyczają głosu bohaterom znanych i lubianych filmów i kreskówek, które powstały w innym  języku.  Prowadzący lekcję przeprowadził z dziećmi  kilka ćwiczeń, które uświadomiły im, że to wcale nie jest takie łatwe, wymaga wielu prób i zdolności aktorskich. Następnie dzieci oglądnęły film pt. „Epoka lodowcowa. Mocne uderzenie”, oczywiście w wersji z dubbingiem. Lekcja w kinie została przygotowana przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie i była kolejną z cyklu lekcji o mediach. Dzieci oceniły lekcję na szóstkę i wróciły do szkoły zadowolone z wyjazdu. Opiekę nad dziećmi podczas wyjazdu sprawowały panie: Agata Szpiech, Anna Chrobak, Dorota Borula, Sabina Dytko-Gerlach, Lidia Sobota.