Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w Bibliotece Szkolnej

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek na całym świecie obchodzony jest 5 listopada. Jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disneya. Jednego z najpopularniejszych autorów bajek animowanych dla dzieci. Aby uczcić ten dzień, w naszej bibliotece szkolnej, pani Weronika zaprosiła dzieci z klas młodszych na bajkowe spotkanie.

Święto wszystkich bajkowych postaci rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki: „Witajcie w naszej bajce” z filmu „Akademia Pana Kleksa”, a następnie bajek przygotowanych przez starsze koleżanki, Sabrinę Mechtoub i Wiktorię Bacior. Pani Weronika zorganizowała również konkurs dla dzieci ze znajomości bajek na podstawie wiersza Elżbiety Ostrowskiej „Chatka bajek”. A na zakończenie wszyscy mogli obejrzeć piękną wystawę książek.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa dla dzieci, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Ponieważ książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, warto więc po nie sięgać jak najczęściej. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. O czym powinniśmy pamiętać…

Sabina Dytko – Gerlach

Weronika Fejdasz

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.