„Hej kolęda, kolęda”

Z okazji świąt Bożego Narodzenia 22 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie przedświąteczne. Uczniowie w tym roku przygotowali przedstawienie pod tytułem „Hej kolęda, kolęda”. Przywołali w nim piękny, polski zwyczaj polegający na odwiedzaniu w okresie świątecznym domów przez kolędników. Nasi szkolni kolędnicy przybyli do nas z pięknymi życzeniami, kolędami i pastorałkami.

W tym dniu został rozstrzygnięty również zorganizowany przez SU konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój klasy. Oto jego wyniki: 1 miejsce zdobyła klasa VI, 2 – klasa 5, zaś 3 miejsce przypadło klasie 4a. Nagrody w formie dofinansowania szkolnych wycieczek zostały ufundowane przez panią dyrektor.

Uczniowie nasi z przedstawieniem „Hej kolęda, kolęda” zaprezentowali się również 6 grudnia w Domu Strażaka w Przysietnicy na spotkaniu opłatkowym dla seniorów i osób samotnych zorganizowanym przez Akcję Katolicką. Występ młodych artystów wzruszył i rozbawił wszystkich zebranych.  W związku z tym otrzymali oni gromkie brawa i nie szczędzono pochwał pod ich adresem. Serdecznie im gratulujemy.

 

Fotorelacja z uroczystości w naszej galerii i na stronie brzozow.pl