I ty zostań legendomistrzem

W dniu 21 marca br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Przysietnicy odbył się finał licznych konkursów związanych z legendami polskimi.

Uczniowie brali liczny udział w konkursach związanych z legendą.

Zachęceni byli przez panią Weronikę Fejdasz – nauczyciela bibliotekarza oraz nauczycieli języka polskiego panią Justynę Owsianą i panią Barbarę Słowik oraz panie z edukacji wczesnoszkolnej.

Dzieci z klas I – III wykonały ilustracje do wybranej legendy.

Uczniowie zdobyli następujące miejsca:

I – Fabian Rzepka z klasy III,

II – Daniel Jajko z klasy II,

III  - Kinga Rzepka z klasy III.

Wszystkie prace uczniów zostały wystawione i zdobią szkolny korytarz.

Polonistki przeprowadziły także klasowe konkursy pięknego czytania wyłaniając spośród zespołów uczniowskich klasowych mistrzów.

Tytuł klasowego mistrza pięknego czytania uzyskali uczniowie:

klasa IVa – Julia Jajko

klasa IVb – Sabrina Mechtoub

klasa V – Maria Bąk

klasa VI – Julia Hućko

klasa VII – Monika Bober

klasa II gimnazjum – Natalia Bąk

klasa III gimnazjum Jakub Szczepek

Klasowi mistrzowie o tytuł szkolnego mistrza pięknego czytania rywalizowali 21 marca czytając przygotowane wcześniej fragmenty legend. Jurry w składzie: pani Dyrektor Jadwiga Ścibor, nauczycielki pani Katarzyna Tercha-Frankiewicz i Pani Anna Chrobak oraz pani Weronika Fejdasz przyznały następujące tytuły:

Mistrz pięknego czytania – Sabrina Mechtoub  klasa IV b,

Wicemistrz pięknego czytania Monika Bober klasa VII,

Trzecie miejsce Julia Hućko klasa VI.

Ponadto uczniowie klas IV-VI sprawdzali swoja wiedzę z zakresu znajomości legend uczestnicząc w konkursie „I ty zostań legendomistrzem”

W tej potyczce I miejsce zdobyła Magdalena Bieda z klasy VI,

II miejsce uzyskały Wiktoria Bacior z klasy IVa oraz Klaudia Bober z klasy V,

III miejsce zdobyła Emilia Szpiech z klasy VI.

Rozdanie dyplomów i nagród rzeczowych ufundowanych przez Radę Rodziców i panią Weronikę Fejdasz poprzedziły piękne występy uczniów z klasy III, którzy zaśpiewali piosenkę o Marzannie (przygotowali także śmieszną kukłę, którą następnie „utopili” w Sietnicy zgodnie z pradawnym zwyczajem). Dzieci pod opieka pani Renaty Hałki śpiewały piosenki oraz wykonywały piękne tańce. Finałem obchodów dnia wiosny były zabawy i atrakcje dla uczniów. Pan Tomasz Owsiany i pan Wiesław Filak zaprosili klasę VII oraz II gimnazjum na pokazy matematyczne i fizyczne, młodsi oglądali filmy, wykonywali prace plastyczne oraz uczestniczyli w zawodach sportowych.

Dzięki tym wszystkim działaniom wiosna zakwitła nie tylko w kalendarzu, ale także w sercach całej naszej szkolnej społeczności.