Śniadanie daje moc!

,,Śniadanie daje moc” – pod takim hasłem w naszej szkole 14 maja dla uczniów klas 0-V zorganizowano apel, którego celem było zwrócenie uwagi na rolę śniadania w funkcjonowaniu młodego człowieka, kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków oraz produktów mlecznych. Uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali 12 zasad zdrowego odżywiania oraz przygotowali prezentację o zaletach spożywania wartościowego śniadania. Podkreślali, że sprawne funkcjonowanie dziecka w szkole, zarówno pod względem intelektualnym, jak i fizycznym, w dużej mierze zależy od wartościowego śniadania. Niedobory składników odżywczych mogą być powodem kłopotów szkolnych i zdrowotnych. Z kolei 21 maja uczniowie poznane wiadomości mogli wcielić w życie. Pod kierunkiem wychowawców przygotowali pyszne i zdrowe śniadania. Czego tam nie było?! Uśmiechnięte i kolorowe kanapki, pachnące bułeczki, owocowe szaszłyki i zwierzątka, sałatki, owocowo – warzywny pociąg, kolorowe soki i śniadanka na słodko. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyło zaangażowanie i radość tworzenia. Następnie uczniowie swoje potrawy zaprezentowali podczas spotkania na sali gimnastycznej na które zaproszono całą społeczność uczniowską. W temat spotkania wprowadziła zebranych Magdalena Dereń z klasy II piosenką, w której wyśpiewała co robić, żeby być zdrowym i silnym. Gościem specjalnym były panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Przysietnicy: p. Wanda Bąk, p. Krystyna Gładysz, p. Maria Szczepek, p. Helena Wania i p. Zofia Bober, które pojawiły się w pięknych, regionalnych strojach. Opowiedziały co jadano na śniadanie w dawniejszych czasach i jak wyglądało życie rodzinne kiedy one były dziećmi. Zaśpiewały również ludowe piosenki. Wspólnie z uczniami przygotowały masło w tradycyjnej, drewnianej maśniczce. Dobra śmietana, prosty, drewniany ubijak i ręce naszych uczniów wystarczyły, by wyczarować smakołyk, jakiego nie znajdziemy w żadnym sklepie, a większość dzieci widziało go i robiło po raz pierwszy. Robienie masła sprawiło dzieciom wiele  frajdy i radości. Podsumowaniem spotkania była degustacja pyszności przygotowanych przez uczniów oraz smakołyków regionalnych przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Można było skosztować domowy chleb, chałkę z marmoladą, pierożki, kapuśniaki, skwarki, masło, biały ser ze szczypiorkiem, kiełbasę, zacierkę i proziaki. Na zakończenie p. dyrektor Jadwiga Ścibor dokonała podsumowania imprezy i podziękowała za aktywny udział w uroczystości promującej zdrowy styl życia. Szczególne podziękowania skierowała dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich za poświęcony czas, pyszne dania i kultywowanie tradycji ludowych.Powyższe działania edukacyjne realizowane były w ramach „Programu dla szkół”, który został uruchomiony w tym roku w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”. W ramach tego programu  dzieci otrzymują bezpłatnie  kilka razy w tygodniu owoce i warzywa oraz soki, a także mleko i przetwory mleczne. Program  kreuje prozdrowotne postawy i zachowania dzieci, dlatego w jego ramach są im udostępniane produkty o wysokich walorach zdrowotnych, świeże i nisko przetworzone.
Za wdrożenie programu odpowiedzialni byli wychowawcy klas a całość działań koordynowała p. Agata Szpiech i p. Dorota Borula.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.