Święto KEN i ślubowanie uczniów klasy I

12 października 2018 r. w naszej szkole odbyły się obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej, połączone ze  ślubowaniem uczniów klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział: burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, przedstawiciel Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie sierż. szt. Marcin Stanisławczyk, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzozowie Marta Śmigiel, rodzice pierwszaków oraz cała społeczność szkolna na czele z dyrekcją i  gronem pedagogicznym. Uczniowie klasy pierwszej wystąpili z  programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni  Agaty Szpiech. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Później wypowiedziały słowa ślubowania, a pani dyrektor Jadwiga Ścibor dokonała aktu pasowania na ucznia poprzez dotknięcie ramienia każdego dziecka ołówkiem. Pan burmistrz Brzozowa  Józef Rzepka wręczył świeżo upieczonym pierwszoklasistom pamiątkowe medale. W drugiej części uroczystości wystąpił chór szkolny pod dyrekcją pani Elżbiety Płowy, który wykonał piosenki dedykowane nauczycielom z okazji ich święta. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Barbary Słowik złożyli życzenia i wręczyli upominki. Ciepłe słowa pod adresem uczniów, nauczycieli oraz rodziców skierował pan burmistrz Józef Rzepka. Pierwszoklasistom gratulował profesjonalnego występu artystycznego, a na ręce wszystkich nauczycieli złożył podziękowania, życząc sukcesów w wykonywaniu tego trudnego zawodu. Zwracając się zaś do rodziców, podkreślał ich wkład w wychowanie i kształcenie najmłodszych obywateli gminy oraz pogratulował wspaniałych i zdolnych pociech. Głos zabrali również zaproszeni goście oraz przedstawiciele rodziców z klasy I na czele z przewodniczącą Rady Rodziców Martą Niemiec. Występy pierwszaków prowadziły uczennice klasy czwartej, zaś rolę konferansjerów przejęli: Natalia Bąk – przewodnicząca SU i  Dawid Rachwał.  Akademię przygotowały nauczycielki:  Elżbieta Płowy,  Barbara Słowik i Agata Szpiech.

Zdjęcia z uroczystości, za zgodą autora, można obejrzeć na stronie internetowej Brzozowa – zobacz.