GRUPA ARTYSTYCZNA „REKONSTRUKTO” W NASZEJ SZKOLE

W jubileuszowym roku 2018, w którym obchodzimy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę- w naszej szkole wystąpiła Grupa Artystyczna REKONSTRUKTO z pokazem historycznym pod hasłem „KU NIEPODLEGŁEJ”. W pokazie udział wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Artyści z pasją prezentowali ogromną wiedzę historyczną upamiętniającą dążenia niepodległościowe Polaków. Zapraszali również dzieci i młodzież, aby w tej niecodziennej lekcji uczestniczyli „na żywo”. Młodzi pasjonaci historii zaprosili nas na interesującą opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o „wolność, honor i ojczyznę”. Dowiedzieliśmy się jak wyglądała sytuacja Polaków, gdy Polska była pod zaborami. Usłyszeliśmy wiele ciekawych opowieści o powstaniu kościuszkowskim, styczniowym i I wojnie światowej. Uczniowie mogli zobaczyć stroje, uzbrojenie i ekwipunek powstańca, kosyniera i oficera I brygady Legionów Polskich. Podczas pokazu uczniowie wspólnie się bawili, ćwiczyli sztukę fechtunku, poznali podstawy musztry wojskowej, a nawet udzielania pomocy medycznej. Taka nietypowa lekcja historii powinna pozostać na dłużej w ich pamięci. To była niezwykle ciekawa i pouczająca „lekcja patriotyzmu”.

Zdjęcia – zobacz.

Sabina Dytko – Gerlach
Jacek Fiedyń