Jak bezpiecznie pomagać rodzicom?

W dniu 15 XI 2018 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie dla uczniów z przedstawicielami KRUS w Brzozowie p. Krystyną Paradysz i p. Agnieszką Sieńko oraz z p. Bogdanem Biedką z KPPSP w Brzozowie. W trakcie spotkania omówione zostały zasady bezpieczeństwa, o których należy pamiętać podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym. Uczniowie obejrzeli również film „Rodzinka Porażków” oraz prezentację „Dozwolone od lat 16 –tu czyli niebezpieczne prace w gospodarstwie rolnym”. Dzieci z klasy III rozwiązywały krzyżówkę, zaś uczniowie z klasy V b i VII test. Spośród prawidłowych odpowiedzi wyłoniono 16 laureatów, którzy otrzymali nagrody rzeczowe. Przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej p. Bogdan Biedka wygłosił prelekcję pt. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” w związku z ogólnopolską kampanią edukacyjno -informacyjną na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w domach jednorodzinnych lub mieszkaniach oraz zatruciem tlenkiem węgla. Wyjaśnił skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny. Zwrócił uwagę też na to, że czad jest bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku.