WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO KINA

W dniu 8 października 2018 r. dzieci z grup przedszkolnych wraz z opiekunami, wybrały się na wycieczkę do kina ,,Sokół” w Brzozowie na film animowany pt. „Księżniczka i smok”. Bajka opowiadała o księżniczce Basi, która w przeddzień swoich siódmych urodzin, sięgnęła po nową książkę, która okazała się być zaczarowana. Kiedy dziewczynka ją otworzyła, spomiędzy kartek wyfrunęła chmara wielokolorowych motyli! Gdy Basia chciała złapać jednego z nich, w magiczny sposób przeniosła się do baśniowej krainy. Wspaniały film swoją fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsca z baśni, wywierając ogromne wrażenie na małych widzach. Nudy w kinie nie było – uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Lecz to jeszcze nie koniec, po obejrzeniu bajki wybraliśmy się do Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Brzozowie. Przywitała nas tam p. Dyrektor, która oprowadziła nas po salach przedszkolnych, a następnie uczniowie nasi obejrzeli teatrzyk pod tytułem „Jesień w ogrodzie” i wystawę pod tytułem „Jesienne dary z polskich sadów i ogrodów”. Następnie udaliśmy do sali zabaw, gdzie radości nie było końca. Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody. Nic więc dziwnego, że wspomnienia o wycieczce i zdarzeniach jej towarzyszących są bardzo trwałe, zapadają głęboko w pamięci na długie lata. Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. W czasie wycieczki łączy dzieci wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera, ułatwiająca serdeczne kontakty, okazywanie sobie uprzejmości, wyzwalająca serdeczność i koleżeńskość. Wyjazdy edukacyjne dają możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy, którą na pewno zdobyliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Sabina Dytko-Gerlach