Lekcje programowania w naszej szkole

W dzisiejszym cyfrowym świecie nauka programowania jest tak samo ważna i istotna jak nauka czytania, pisania czy liczenia. Współczesne dzieci pociągają nowe technologie, dlatego naukę programowania warto zacząć uczyć od najmłodszych lat.
12 styczna br. w naszej szkole studenci Politechniki Rzeszowskiej wydziału Automatyki i Robotyki – Michał Schmidt, Patryk Rymarowicz, i Kamil Misiurek przeprowadzili w szkolnej pracowni komputerowej zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem zestawów do nauki programowania Lego Mindstorms. W zajęciach wzięli udział uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I – VI. Warto podkreślić fakt, iż nauka programowania nie jest biernym spędzaniem czasu przed ekranem. Dzieci w trakcie wykonywania zadań bardzo się angażowały, opanowywały umiejętności, które przydadzą się im w życiu tj. umiejętności językowe, organizacyjne i rozwiązywania problemów, ciekawość, kreatywność i pewność siebie. Taka dociekliwość i chęć rozwoju stanowią bazę do nauki. Najważniejsze było to, że te zajęcia z programowania nauczyły naszych uczniów nowych umiejętności, a przede wszystkim sprawiały im frajdę  i dawały satysfakcję. Organizatorem warsztatów z programowania w naszej szkole była  p. Agata Rzepka, wspierana przez wicedyrektora Tomasza Owsianego. Cieszy fakt, iż studenci Michał, Patryk i Kamil jeszcze po feriach zimowych odwiedzą naszą szkołę i przeprowadzą kolejne zajęcia z programowania. Za co z góry dziękujemy.

Zdjęcia – zobacz.