Święty z niespodziankami

Idzie dobry święty, uśmiecha się w koło,
Grzecznym dzieciom biją serduszka wesoło.
Niesie w dużym worku słodyczy bez liku,
Pełno dzisiaj wszędzie radości i krzyku.

Jak co roku do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj.Co prawda nie było śniegu, a pogoda zapowiadała raczej wizytę wielkanocnego zająca, ale Mikołaj i tak przybył. Czekali na niego wszyscy uczniowie: od najmłodszych aż po tych najstarszych.

Przybycie dostojnego gościa uświetnił program artystyczny przedstawiony przez uczniów oddziałów przedszkolnych wraz z udziałem nauczycieli – Sabiny Dytko – Gerlach, Agaty Rzepki i Pauliny Bober, którzy wcielili się w prawdziwych aktorów.  Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły – ten dzień był pełen radości i uśmiechów. Mikołaj nie krył wzruszenia i czym prędzej pospieszył nagrodzić małych wykonawców. Ponadto każda grupa otrzymała ogromne worki z zabawkami, które posłużą do zabawy i w codziennej pracy w salach. Na koniec Mikołaj odwiedził każdą grupę w poszczególnych salach, by sprawdzić, jak się sprawują czy są grzeczne, wreszcie, by wręczyć prezenty i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie dzieci poprosiły Mikołaja, aby pamiętał o nich i przyjechał za rok.

No… oczywiście obiecywały, że będą grzeczne.

Sabina Dytko – Gerlach

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.