Pasowanie na czytelnika

27 marca 2019 r. odbyło się w naszej szkole pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów k. 1.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Uczniowie z klasy 5b przygotowali dla młodszych kolegów inscenizację pt. „Zaczarowany świat baśni”. w której postacie z bajek zachęcały pierwszoklasistów do zaprzyjaźnienia się z książką. Uczniowie zaprezentowali także piosenki, których tematem były książki i ich bohaterowie.

Następnie dzieci z klasy 1 rozwiązywały zagadki i  różne ćwiczenia. Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Jadwiga Ścibor. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy, zakładki do książek, maskotki i słodki upominek.

Uroczystość przygotowała p. Weronika Fejdasz wspólnie z wychowawczynią klasy 5b p. Wiesławą Szarek.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.