Powitanie wiosny

21 marca 2019 roku przedszkolaki z grupy „B” obchodziły Święto Wiosny połączone z Dniem Poezji. Przewodnie  hasło  tego dnia brzmiało: „ Ptaszek w drzewach głośno śpiewa, że już wiosnę witać trzeba”. W tym celu dzieci zebrały się w bibliotece, aby nie tylko słuchać wierszy ulubionych autorów, czytanych przez bibliotekarkę panią Weronikę Fejdasz , panią Agatę Rzepka czy kolegów ze starszych klas, ale także pochwalić się znajomością wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

Wszyscy z zaciekawieniem oglądali przygotowaną wystawę książek związaną z wiosną. Rozmawiały o tym, kim jest poeta, czym jest poezja, o czym mogą być wiersze. Chętnie zabierali głos na temat znanych im utworów opisując ilustracje. Recytowali niektóre z nich. Modulowały głosem, gestykulowały ruchem akcentując tym treść wybranego dzieła. Samodzielnie wykonywały do nich  ilustracje. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w role aktorów prezentując wiersz  J . Tuwima pt. „ Rzepka”.

Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek. Na zakończenie wszystkie dzieci tańczyły przy piosenkach: „Na wyspach Bergamutach”, „Kaczka dziwaczka”. Spotkanie to było świetną okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci, oraz rozwijania talentów recytatorskich.

Dalsza część zabaw, gier i niespodzianek czekała na dzieci w sali przedszkolnej. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne ciekawe imprezy. Na zakończenie dnia wszyscy razem z wychowawcą udali się w wiosennym korowodem powitać nową porę roku.

Zdjęcia do obejrzenia w naszej galerii.

Agata Rzepka

Weronika Fejdasz