Wycieczka trzecioklasistów

W dniu 7 czerwca br. o godzinie 5 rano uczniowie klasy III w komplecie wraz z rodzicami wyruszyli na dwudniową wycieczkę – pielgrzymkę do Inwałdu, Wadowic, Częstochowy i Duchowej Stolicy Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. W wyjeździe uczestniczyli także uczniowie z klasy VI i Va, ks. Andrzej Urbowicz oraz dyrektor szkoły Jadwiga Ścibor. W pierwszym dniu udaliśmy się najpierw do Parku Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie. A następnie po pysznym objedzie wyjechaliśmy do Wadowic – rodzinnego miasta Karola Wojtyły. Zwiedzaliśmy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II oraz wybraliśmy się w 40 minutową podróż ciuchcią po uliczkach Wadowic. Po drodze śpiewaliśmy ulubioną „Barkę” naszego papieża oraz pozdrawialiśmy napotykanych mieszkańców tego miasta. Z Wadowic autokarem udaliśmy się do Częstochowy – Duchowej Stolicy Polski. W klasztorze Sióstr Miłosierdzia Bożego czekała na nas pyszna kolacja. Po krótkim odpoczynku dzieci w strojach komunijnych wraz z pozostałymi uczestnikami wycieczki udały się na Jasną Górę, aby uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim, który jest wieczorną modlitwą kierowaną do Maryi, Królowej Polski i Matki Kościoła w intencji Ojczyzny i Kościoła. Nasi uczniowie zostali zaproszeni do modlitwy różańcowej. W drugim dniu po śniadaniu w programie mieliśmy wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach. Tam wysłuchaliśmy prelekcji na temat życia św. siostry Faustyny, podziwialiśmy przepiękną panoramę Krakowa z wieży oraz w Sali Węgierskiej uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą odprawił ks. Andrzej. W Łagiewnikach mieliśmy czas na kupinie pamiątek oraz lody, które zafundował ksiądz. W Krakowie dzieci spędziły też czas w GOJump! Parku Trampolinowym. W drodze powrotnej do Przysietnicy p. Dorota Jajko i p. Wioletta Potocka – Florczak zamówiły dla wszystkich uczestników wycieczki przepyszną pizzę. W tym miejscu wypada mi podziękować Rodzicom, ks. Andrzejowi i Wam drodzy Uczniowie za wspólnie spędzony czas i niesamowite wrażenia podczas wycieczki. Szczególne podziękowania organizatorzy i wszyscy uczestnicy wycieczki kierują pod adresem kierowcy autokaru, za bezpieczną podróż.

Zdjęcia w galrerii - zobacz