NARODOWE CZYTANIE

10 września uczniowie klasy VIII wzięli udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się w Parku Jordanowskim w Brzozowie. Podczas tegorocznej, ósmej już odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Spośród ponad 100 pozycji przesłanych do Kancelarii Prezydenta wybrano 8 lektur: Dobra pani Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej, Katarynka Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków Bruno Schulza, Orka Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza i Sawa Henryka Rzewuskiego.

Uczniowie naszej szkoły: Radosław Dąbrowski, Magdalena Bieda, Kacper Pietryka, Julia Hućko, Mateusz Szczepek i Emilia Szpiech pięknie odczytali fragment Sachema H. Sienkiewicza.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za udział w tej pięknej akcji popularyzującej czytelnictwo i ukazującej piękno polskiej literatury.

 

Więcej informacji: www.brzozow.pl