Spotkanie z policjantem

11 września 2019 r. gościliśmy w naszej szkole pracowników Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. W spotkaniu Bezpieczna droga do szkoły uczestniczyli uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Podczas spotkania mundurowi omówili zasady bezpiecznego uczestnictwa
w ruchu drogowym oraz uświadamiali uczniom jak postępować, by nie powodować zagrożeń, m.in. mówili o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, poruszaniu się po chodniku i poruszaniu się po drodze, gdy chodnika nie ma oraz rozmawiali o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię
w oznaczonym miejscu. Poruszona też została problematyka dotycząca bezpieczeństwa w czasie jazdy na rowerze i hulajnodze, jak również podróżowania samochodem. Zachęcali też do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe i podkreślali ich ważną rolę. Policjanci przekazali dzieciom wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w różnych miejscach
i sytuacjach, przestrzegali także przed zabawami w pobliżu jezdni. Zwrócili również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówili sposoby unikania ich.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania oraz dzielili się spostrzeżeniami i doświadczeniami. Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna. Uczniowie klasy pierwszej pod czujnym okiem wychowawczyni i funkcjonariuszy policji ćwiczyli umiejętność przechodzenia przez jezdnię na pasach. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali odblaski. Pozostali uczniowie pod okiem swoich wychowawczyń również odbyli ćwiczenia praktycznego przechodzenia przez jezdnię.