Precz z agresją

Dziwny jest ten świat, w którym ciągle narasta agresja. Możemy ją dostrzec na ekranach telewizorów, komputerów i w nagłówkach gazet. Czyha ona ulicy, w domowym zaciszu, na szkolnym korytarzu, w naszych sercach i naszych głowach. Takimi słowami rozpoczął się szkolny apel przygotowany pod hasłem Precz z agresją!.

Uczniowie klasy piątej pod kierunkiem pani D. Boruli i pani D. Kościelnej przypomnieli wszystkim na czym polega agresja i jakie są jej rodzaje. Kolejne scenki ukazywały różne sytuacje, w których możemy spotkać się z agresją. Piątoklasiści wskazywali również, jak tym niewłaściwym zachowaniom należy przeciwdziałać. Na koniec zaapelowali oni do wszystkich kolegów i koleżanek, aby zwarli szeregi i przeciwstawili się przemocy, aby nigdy nie pozostawali obojętni na krzywdę drugiej osoby i mieli odwagę podać pomocną dłoń.

Apel ten został przygotowany w ramach realizacji programu „Bezpieczna Szkoła”.