Bóg się rodzi wśród ubogich

Z okazji świąt Bożego Narodzenia 20 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie przedświąteczne. Uczniowie kl. VIII i VIb w tym roku przygotowali przedstawienie pod tytułem „Bóg się rodzi wśród ubogich”. Poprzez kolejne sceny teatralne przedstawiające trudne losy współczesnej Maryi i Józefa zachęcili zebranych do refleksji: Gdyby dzisiaj Jesus chciał się narodzić, czy zostałby przyjęty z miłością, czy byłoby dla niego miejsce w XXI wieku? Wzruszająca oprawa muzyczna wykonana przez solistki: Sabrinę Mechtoub, Emilię Szpiech, Malwinę Pytlak i Kingę Pietrygę wprowadziła społeczność szkolną w magiczny, świąteczny czas. Puentą spotkania było stwierdzenie, że narodzona Dziecina oczy i serca nam otwiera, więc powinniśmy czynić dobro a zło naprawiać. Na koniec wszyscy zaśpiewali kolędę ,,Przekażcie sobie znak pokoju”.

Następnie głos zabrała pani Dyrektor, która złożyła serdeczne życzenia spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. „Najlepszym prezentem jest dobre zdrowie, nic go nie zastąpi nawet w połowie”. Pani Dyrektor poprosiła także o ostrożność podczas przerwy świąteczno-noworocznej, szczególnie jeśli chodzi o odpalanie fajerwerków.

Następnie życzenia świąteczne złożyły panie z Rady Rodziców oraz przewodnicząca szkoły.

Kolejnym punktem spotkania było czytanie Pisma Świętego,  łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Potem wszyscy zasiedli do stołu na wspólny posiłek, który składał się z pierogów, żurku, gołąbków, ryb, kompotu oraz słodkości przygotowanych przez mamy uczniów. Potrawy bardzo wszystkim smakowały, a nabyte świeże siły pozwoliły na głośny śpiew kolęd.

Uczniowie z przedstawieniem „Bóg się rodzi wśród ubogich” zaprezentowali się również 4 stycznia w Domu Strażaka w Przysietnicy na spotkaniu opłatkowym dla seniorów i osób samotnych zorganizowanym przez Akcję Katolicką. Występ młodych artystów wzruszył i rozbawił wszystkich zebranych.  W związku z tym otrzymali oni gromkie brawa i nie szczędzono pochwał pod ich adresem. Serdecznie im gratulujemy.

 

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.