Razem na Święta

Nasza szkoła wzięła udział w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod hasłem ,,Razem na Święta”, której celem było kształtowanie wśród uczniów postawy pomagania osobom niepełnosprawnym, starszym, samotnym i potrzebującym.

Nasi uczniowie pokazali, że pomagać można na wiele sposobów. Zorganizowano następujące przedsięwzięcia:

1.  Spotkanie z Mikołajem dla dzieci niepełnosprawnych z naszej miejscowości i ich rodzin, podczas którego uczniowie z naszej szkoły i dzieci z przedszkola przedstawiły bogaty program artystyczny połączony z występem samego Świętego, który wręczył dzieciom niepełnosprawnym wspaniałe prezenty przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich i Akcję Katolicką z Przysietnicy. Po części artystycznej zaproszono wszystkich na przepyszny poczęstunek przygotowany przez panie z KGW. Impreza odbyła się 8 grudnia 2019 roku i na pewno na długo zostanie w pamięci dzieci i dorosłych już osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin, gdyż widać było na ich twarzach wiele radości i głębokiego wzruszenia.

2. Akcja charytatywna pod hasłem „Spakujmy radość w paczki”. Dzięki ofiarności uczniów, ich rodziców i nauczycieli udało się zgromadzić środki higieniczne i środki czystości dla dzieci objętych opieką przez Zakład Opieki Zdrowotnej Domowa Opieka Paliatywna DAR-MED.

3. Przedstawienie pt. „Bóg się rodzi wśród ubogich”, które zaprezentowano 4 stycznia w Domu Strażaka w Przysietnicy na spotkaniu opłatkowym dla seniorów i osób samotnych zorganizowanym przez Akcję Katolicką. Występ młodych artystów wzruszył i rozbawił wszystkich zebranych.