DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

21 września br. w bardzo radosnej atmosferze odbył się w naszej szkole „Dzień Przedszkolaka.”

To święto uchwalił Sejm w 2013 roku, po to, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.

Tego dnia przedszkolaki z naszych oddziałów uczestniczyły w zawodach sportowych, zabawach z balonami i wielu innych atrakcjach. Brały też udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do zadań i pokazały, że przedszkolak potrafi. Wiele radości sprawił wszystkim barwny korowód, który przeszedł szkolnymi korytarzami i wokół szkoły. Podczas marszu dzieci śpiewały Hymn Przedszkolaków: „Dzień Przedszkolaka jest właśnie dzisiaj, to święto Ani, Basi i Krzysia. W Dzień Przedszkolaka każdy kto to wie, bawi się z nami kto tylko chce.”

Uroczystość uświetniła pani Dyrektor, która złożyła przedszkolakom życzenia.

Po obiedzie dzieci obejrzały bajki „Czerwone trzewiczki” i „Trzy prząśniczki.”

Na zakończenie naszego świętowania wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

 

Mamy nadzieję, że Dzień Przedszkolaka na stałe zagości w harmonogramie naszych imprez przedszkolnych.