Dzień Postaci z Bajek

Czwartek, 5 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci 4, 5 – letnich z oddziału 0 „A”, gdyż tego dnia przebrane za bohaterów ze swoich ulubionych bajek i baśni wspólnie obchodziły Światowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu  dzieci miały możliwość przypomnienia sobie różnych bajek, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a

Były wróżki, królewny, myszka Miki,  piraci, bajkowe zwierzęta i wiele innych wspaniałych postaci. Dzieci prezentowały swe przebrania, co sprawiło, że ich świat stał się radosny i kolorowy.  Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, układały puzzle,  rozpoznawały bajki na podstawie charakterystycznych rekwizytów. Na chwile mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela ziarenka grochu od fasoli.  Całość dopełniał taniec i śpiew z bajkowych ścieżek dźwiękowych. Było bajecznie i jak to w bajkach bywa, nie obyło się bez magii. Korzystając z tajnych receptur, udało się wyczarować magiczny i wybuchowy eliksir. Dzieci bawiły się doskonale w radosnej atmosferze.  Później graliśmy w „Bajkowe kalambury” – trzeba było tylko za pomocą gestów pokazać wylosowaną bajkową postać. Następnie zgadywaliśmy tytuły bajek po wylosowanych rekwizytach – to nie było wcale takie łatwe. Nie zabrakło także specjalnego gościa – Pani Dyrektor- Wiesławy Szarek , która czytała bajkę wybraną przez dzieci. Obejrzeliśmy także co nieco na ekranie I oczywiście było dużo ruchu podczas tańców z balonami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Takie wartości przedstawiła dzieciom  bibliotekarka -pani Magdalena Dąbrowska- Rzepka, która pojawiła się z tej okazji jako kolejny niespodziewany bajkowy gość.

Na zakończenie dnia dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy     i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.

 

Zdjęcia do obejrzenia w galerii (kliknij aby otworzyć): http://www.zsprzysietnica.edu.pl/galeria/?album=2&gallery=246