Pamiętamy o tych, którzy już odeszli

Początek listopada kojarzy się nam ze świętem Wszystkich Świętych i z Zaduszkami. W tych dniach udajemy się na cmentarze lub inne miejsca pamięci, by oddać hołd bliskim, znajomym, bezimiennym bohaterom, żołnierzom oraz ludziom zapomnianym, tych za których się już nikt nie modli.

30 października br. uczniowie z klasy I-III wraz z wychowawczyniami udali się na plac przy Kaplicy pod wezwaniem św. Józefa Robotnika. Przy krzyżu złożyli kwiaty, zapalili znicze i odmówili modlitwę za zmarłych nauczycieli, księży, uczniów naszej szkoły, wszystkich zmarłych z rodzin oraz poległych w walce o wolność żołnierzy. Następnie minutą ciszy uczcili ich pamięć.

Refleksyjny i wzruszający nastrój tego spotkania skłonił dzieci do przemyśleń na temat przemijania i przypomniał, że pamięć o zmarłych jest bardzo ważna.