Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
W. Szymborska

 

Dlaczego warto czytać książki?

  • Czytając książkę zapominasz o tym, co się dzieje dookoła. Historia Cię wciąga, a Ty nie myślisz o tym wszystkim, co zaprząta Ci głowę na co dzień.
  • Czytając książkę uczysz się. Uczysz się nowych słów, uczysz się gramatyki, interpunkcji, ortografii (a jeśli książka jest z rodzaju edukacyjnych – uczysz się jeszcze tego, co autor stara się przekazać). Stajesz się mądrzejszy.
  • Książka potrafi zainspirować i zmotywować do działania. Książka inspiruje do robienia, pisania, spróbowania czegoś nowego.
  • Czytając książkę odpoczywasz. Odpoczywasz od całego tego chaosu, który Cię normalnie otacza. Odpoczywasz od komunikatorów, telefonów, telewizji, urządzeń elektronicznych, niebieskich ekranów, reklam i wszystkich innych rozpraszaczy, od których boli głowa.

W ramach akcji „Ferie z książką” biblioteka szkolna proponuje książki do czytania podczas zimowego odpoczynku. Na półkach bibliotecznych na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Zapraszamy wszystkich do biblioteki szkolnej.