Gratulacje dla Sabriny

W kwietniu ubiegłego roku szkolnego nasza szkoła otrzymała zaproszenie do udziału w programie pod nazwą Wsparcie szkół i placówek w zajęciach pozalekcyjnych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Program ten był inicjatywą Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i obejmował realizację ofert edukacyjnych przygotowanych przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, TVP3 Rzeszów, Podkarpacką Komisję Filmową – Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Polskie Radio Rzeszów.

Naszą szkołę reprezentowała w tym programie uczennica, wtedy jeszcze klasy VI b, Sabrina Mechtoub. Wzięła ona udział w projekcie Konkurs recytatorski Polska poezja religijna z okazji 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II i beatyfikacji Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego przygotowanym przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Przygotowała ona recytację fragmentu utworu K. Wojtyły pt. „Hiob”. Jej wykonanie zdobyło bardzo pochlebne opinie i po wstępnych przesłuchaniach została zakwalifikowana do finału. Następnie w maju, czerwcu i listopadzie Sabrina uczestniczyła w warsztatach online prowadzonych przez Pana Roberta Żurka – aktora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Rezultatem tych spotkań było kolejne nagranie recytacji i udział w ścisłym finale. Po przesłuchaniu 33 nagrań jury przyznało Sabrinie II miejsce.

Sabrinio, serdecznie gratulujemy Ci tego sukcesu! Jesteśmy z Ciebie dumni!

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i wysłuchania nagrodzonych recytacji (wystarczy kliknąć poniższy link):

Laureaci Konkursu recytatorskiego „Polska poezja religijna” | Aktualności (teatr-rzeszow.pl)