Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dnia 22.12.2020 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „Hej kolęda, kolęda…”, w którym wzięło udział 13 dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych i jedna uczennica  z klasy I . Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych przed swoimi kolegami z przedszkola. Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju z zachowaniem wszelkich środków ostrożności związanych z epidemią koronawirusa.

Dzieci z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem swych wychowawczyń i organizatorek konkursu, zaśpiewały wybrane kolędy i pastorałki. Uroku ich występom dodawały przygotowane wspólnie z Rodzicami stroje o charakterze bożonarodzeniowym. Nasze przedszkolaki zachwyciły członków jury swoimi prezentacjami muzycznymi i dostarczyły wielu wzruszeń zgromadzonej na widowni publiczności przedszkolnej.

Występy małych artystów oceniało profesjonalne jury w składzie: pani dyrektor Wiesława Szarek, pani pedagog Dorota Borula i pani logopeda Sabina Dytko-Gerlach. Panie oceniające występy, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu i melodii oraz czystość i poprawność wykonania utworu, postanowiły przyznać wszystkim wykonawcom I miejsce. Nasze utalentowane przedszkolaki włożyły wiele trudu i serca, by wypaść na konkursie jak najlepiej. Poziom konkursu, jak orzekło jury, był bardzo wysoki i wyrównany. W konkursie wystąpili: Alan Konopka, Wiktoria Szczepek, Sebastian Boroń, Lena Boroń, Roksana Gwizdała, Eliza Wróbel, Gabriela Bieda, Emilia Bieda, Kornelia Dąbrowska, Olaf Kaszowski, Nikola Drobot, Anastazja Gaździk, Piotr Więcek, Kacper Pietrasz.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez panią Sabinę Dytko-Gerlach, Jadwigę Ścibor i Agatę Rzepkę.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Chcielibyśmy, aby ten konkurs stał się tradycją naszej szkoły.

 

Agata Rzepka

 

Zdjęcia do obejrzenia w galerii -  http://www.zsprzysietnica.edu.pl/galeria/?album=2&gallery=250