Niepełnosprawni są wśród nas

3 grudnia (czwartek), obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Naszym celem było przybliżenie dzieciom problemów osób z niepełnosprawnościami oraz uwrażliwienie na potrzeby innych. Przedszkolaki poprzez zabawę zostały wprowadzone w tematykę niepełnosprawności. Odgrywały różne scenki, które pozwoliły im wczuć się w rolę osób niepełnosprawnych: niewidomych, niesłyszących, osób z autyzmem i niepełnosprawnych ruchowo. Dzieci przyznały, że wykonanie prostych czynności wcale nie jest takie łatwe. Przedszkolaki dowiedziały się też, jak można pomóc osobom niepełnosprawnym w różnych sytuacjach i jak ważna jest ich akceptacja i tolerancja.
Pod opieką nauczycieli wykonały drzewko, które ozdobiły własnymi dłońmi na znak solidarności z osobami niepełnosprawnymi. A dla niepełnosprawnych kolegów przygotowały śliczne laurki.

Mamy nadzieję, że przeżycia, które doznały dzieci podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zaowocują poprawną ich postawą wobec ludzi sprawnych inaczej.