Policjant w przedszkolu

„ Policjant”

Policjant to naprawdę przyjaciel  nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich,
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu.
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.
Czuwa, żeby się komuś coś złego nie stało.
Z daleka już widzimy, jego czapkę białą.

/ Cz. Janczarski/

Zawsze na początku roku szkolnego naszą szkołę odwiedzają przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, aby przypomnieć dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Tak było również i w tym roku.

Przybyli policjanci opowiadali dzieciom o tym, czym zajmują się na co dzień i zaprezentowali podstawowe wyposażenie każdego funkcjonariusza – kajdanki, lizak i odznakę. Szczególną uwagę zwrócili oni na zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz najważniejsze numery alarmowe, a wśród nich 112. Mówili także o bezpiecznym zachowaniu się w trakcie jazdy w samochodzie: o zapinaniu pasów, niewstawaniu z fotelika podczas jazdy, o wychodzeniu z samochodu od strony chodnika, tylko pod opieką dorosłych. Nie zabrakło również pogadanki na temat bezpiecznej jazdy na wrotkach i rowerkach. Na zakończenie przypomnieli o właściwym zachowaniu się w pomieszczeniach i na ulicy w okresie pandemii.

Uczniowie z ciekawością i uwagą wysłuchali  rad i przestróg przekazywanych przez funkcjonariuszy. Dzięki temu spotkaniu wzbogaciła się ich wiedza dotycząca właściwych i bezpiecznych zachowań.

Sabina Dytko- Gerlach

Agata Rzepka