W czasie pandemii odwiedził nas Mikołaj

Dzieci z naszego  oddziału przedszkolnego  0 „A” nie mogą narzekać na nudę. W naszej placówce wciąż organizowane są ciekawe przedsięwzięcia. W ramach cyklicznych spotkań w dniu 4.12.2020 roku gościliśmy  niezwykłego, wyjątkowego, długo oczekiwanego  gościa, który jak wiadomo dla wszystkich ma zawsze przygotowane prezenty – niespodzianki. Co prawda nie było dużo śniegu, ale Mikołajowi udało się dotrzeć do szkoły.  Zjawił się wraz ze swoimi pomocnikami tj. śnieżynkami,   zachowując  odległość i wszelkie środki ostrożności obowiązujące w czasie pandemii.

Wszystkie dzieci  już od kilku dni z niecierpliwością czekały na tego gościa.  Od samego rana nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja.  Gdy tylko gość wszedł do szkoły i zadzwonił dzwoneczkami,  na buziach przedszkolaków  pojawiły się uśmiechy i radość.  Powitały  go piosenką. Były zachwycone, czego wyrazem były głośne okrzyki i gromkie brawa. Mikołaj krótko porozmawiał z nimi.

Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Mikołaj obdarował je workiem z prezentami. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia  dzieci podziękowały Mikołajowi za odwiedziny i pożegnały go.  Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza wszystkich tylko raz w roku…

Pomocnikami św. Mikołaja byli Rodzice. Tą drogą serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców  z oddziałów przedszkolnych za piękne upominki dla dzieci, a Mikołajowi za ich dostarczenie. Nie obyło się też bez rozczarowań, gdyż prezenty musiały przejść kwarantannę. Zostały przekazane dzieciom dopiero w poniedziałek.

 

Agata Rzepka