„Mleko w szkole”

Nasza szkoła
uczestniczy w programie Agencji Rynku Rolnego  „Szklanka Mleka dla każdego dziecka”.
W ramach programu wszyscy uczniowie szkoły podstawowej piją mleko. Odbywają się również zajęcia edukacyjne uświadamiające uczniom jakie wartości odżywcze mają przetwory mleczne oraz jakie jest znaczenie witamin w życiu człowieka.

Głównym celem programu jest: dożywianie dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, propagowanie zdrowego stylu życia – walka z nadwagą w wieku wczesnoszkolnym, profilaktyka w skali długofalowej.
Unijny program „Mleko w szkole” ma promować spożycie tego produktu przez dzieci. W Polsce działa on od 2004 r., ale rozwinął się w 2007 roku, po wprowadzeniu dopłat z budżetu krajowego. Do konsumpcji mleka w szkołach i przedszkolach dopłaca UE. Dzięki dopłatom uczniowie mają możliwość spożywania mleka bezpłatnie (mleko bezsmakowe) lub po obniżonej cenie (mleko smakowe).